Dzieci z grupy 4 odwiedziły Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży im. H. Sienkiewicza.

Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz odgrywały scenkę poznając zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami oraz po czym możemy rozpoznać książkę z biblioteki. Dzieci oglądały  kolorowe książeczki, które bardzo się im spodobały. Na koniec przedszkolaki otrzymały upominki, natomiast dzieci wspólnie przygotowały kolorowy obrazek, który już ozdabia ściany biblioteki.